Pôžička na čokoľvek Martin                              DAJTE SI SPRAVIŤ VAŠE FOTOGRAFIE CEZ INFOTURIEC - AGFA FOTO - BaB FOTO                          Ubytovanie Martin                        MATKA A DIEŤA TURCA                        Ubytovanie Vrútky                        Ubytovanie Turčianske Teplice                        Ubytovanie Turiec                       
 
Dôležité kontakty
ZÁCHRANNA SLUŽBA
POŽIARNÍCI

POLÍCIA
112
--------------------------------------
Detská pohotovosť
po 15.30hod.
043/423 84 01

--------------------------------------
Dosp. pohotovosť
po 15.30 hod.
043/422 01 50

--------------------------------------
Zubná pohotovosť
ul. Mudroňova14

Po-Pia: 16.30-19.15hod.
So-Ne-Svia: 9.00-11.45hod.

--------------------------------------
Ped.- psych. poradňa
043/423 91 11

--------------------------------------
Linka detskej istoty
116 111
Kiná a divadlo
Z regiónu
Pohotovosť lekárne
MARTIN
Poliklinika I.
pracovné dni
19.00-22.00
sobota
12.00-22.00
nedeľa a sviatky
7.00-22.00
Turčianske Teplice
Pohľadnice
Reklamní partneri
KINO MOSKVA
01. Október 2014 Dnes nepremieta

1. oktobra kino MOSKVA nepremieta!

02. Október 2014 - 06. Október 2014 7 trpaslíkov 3D/2D

3D verzia: štvrtok 2., piatok 3., sobota 4. október o 16.30 hod.
2D verzia: nedeľa 5., pondelok 6. október o 16.30 hod.

7 trpaslíkov 3D/2D
(DER 7BTE ZWERG)
– celoslovenská premiéra !!!

7 trpaslíkov, 18. narodeniny, 2 draci, bozk alebo 100 rokov spánku … a rozprávka môže začať! 3D a 2D verzia so slovenským dabingom!

Možno to bola nemotornosť, možno iba smola… Bobo, najmladší zo siedmich trpaslíkov nešťastnou náhodou pichol princeznú Ruženku do prsta skôr, ako hodiny na oslave jej 18-tich narodenín odbili polnoc. Tak naplnil kliatbu zlej čarodejnice Della Morty. Touto drobnosťou totiž poslal celé kráľovstvo do sto rokov trvajúceho spánku. On i jeho šesť kamarátov musia za každú cenu chybu napraviť. Ale ako? No predsa bozkom z čistej lásky! Trpaslíci vedia, že Ruženka miluje Jacka. Len on ju môže prebudiť zo zakliatia. Lenže Jack je momentálne uväznený u strašného draka Chrliča. Ten, ako všetci vedia, sídli v pevnosti mocnej Della Morty. Naši siedmi statoční naberú odvahu a neohrozene sa vydajú Jacka vyslobodiť. A ako v každej správnej rozprávke, na malých hrdinov čakajú rôzne nástrahy a zažijú veľa dobrodružstva.

Hrajú /v slovenskom znení/: Martin Zatovič, Juraj Kemka, Ivan Romančík, Kamil Kollárik, Peter Rúfus, René Jankovič, Ivan Vojtek, Vladimír Jedľovský, Daniela Grečnerová, Lukáš Frlajs, Gabriela Dzuríková, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Wanda Ružičková
Žáner:
animovaná rodinná komédia NEMECKO
Verzia: slovenský dabing

Minutáž:
88 min.
Prístupnosť:
vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 6. októbra 3,00 €

02. Október 2014 - 04. Október 2014 Darca

Štvrtok 2., piatok 3., sobota 4. október o 18.00 hod.

Darca
(THE GIVER) – premiéra !!!

Keď majú ľudia slobodnú voľbu, … vyberú si zle.

Jonas (Brenton Thwaites) vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť: rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva – Darca (Jeff Bridges). Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť – pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu nielen o svojom vlastnom bytí, ale aj o budúcnosti celého sveta... Film Darca bol nakrútený podľa rovnomenného románu Loisy Lowrovej, ktorého sa vo svete predalo viac než 10 miliónov výtlačkov. Jonasa si zahrala vychádzajúca hviezda Brenton Thwaites. Vo filme sa predstaví po boku velikánov strieborného plátna – Jeffa Bridgesa (Thron: Legacy, Iron Man), Meryl Streep (Železná lady, Mamma Mia!, Diabol nosí Pradu) a Katie Holmes (Batman začína, Telefónna búdka). Réžie sa ujal Phillip Noyce (Salt, Tichý Američan, Zberateľ kostí).

Hrajú: Brenton Thwaites, Jeff Bridges, Meryl Streep, Katie Holmes, Alexander Skarsgård
Žáner: fantasy, sci-fi film USA
Verzia: české titulky
Minutáž: 89 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 €

05. Október 2014 - 06. Október 2014 Lepšie teraz ako nikdy

Nedeľa 5., pondelok 6. október o 18.00 hod.

Lepšie teraz ako nikdy
(AND SO IT GOES)
– premiéra !!!

Od režiséra filmov Kým si po nás príde a Keď Harry stretol Sally

Existuje milión dôvodov, prečo ľudia nemajú radi realitného makléra Orena Littlea (Michael Douglas), a to je presne to, čo sa mu páči. Na každého, kto mu skríži cestu je schválne nepríjemný a nechce nič iné, len predať posledný dom a v pokoji a mieri odísť do dôchodku. A tak, zatiaľ čo očakáva svoj veľký realitný koniec, trávi čas vo svojom dome so štyrmi bytmi. Svojim susedom sa väčšinou vyhýba, teda pokiaľ sa práve nesťažuje na hluk, ktorý robia ich deti alebo keď im nezaberie celú príjazdovú cestu svojim mercedesom. Dokonca aj Leah (Diane Keaton), ktorá Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvalo pozýva na mojito dostáva len rázne odmietnutia. Znáša sa len s jediným človekom, ktorým je jeho stará priateľka a kolegyňa Claire a to len preto, že sa poznajú celé desaťročie a hlavne preto, že dokáže byť sarkastická a protivná rovnako dobre ako on. Orenov život sa obráti hore nohami, keď sa pri jeho dverách nečakane objaví syn Luke a požiada ho, aby sa dočasne postaral o jeho deväťročnú dcéru Sarah, o existencii ktorej Oren nemal ani tušenia. Keď sa Sarah doslova zjaví na jeho prahu, Oren neochotne súhlasí, že ju vezme ďalej. Bleskovo ju ale prehodí na Leah, ktorá nedokáže odmietnuť Orenovo absurdné očakávanie, že ona jednoducho zvládne všetko tak, aby on mohol ďalej pokračovať vo svojom doterajšom živote bez akejkoľvek zmeny. Sarah Orena a Leah postupne zblíži a umožňuje im vidieť aj odvrátenú stranu toho druhého. Oren čoskoro zistí, že Leah je viac ako pár rúk naviac, ktoré mu pomáhajú so Sarah. A Leah objaví, že Orenov neprístupný zovňajšok je len obal, ktorý zakrýva jeho ľudskosť pokúšajúca sa predrať von. A tak spoločne čelia vtipným, radostným, trápnym a niekedy silným chvíľam ich novej reality. Režisér Rob Reiner (Keď Harry stretol Sally, Americký prezident, Druhá šanca) má s komédiami skúsenosti a rozhodne dokázal, že vie ako úspešne prepojiť humor a romantiku. „Jednoducho robím rovnaký film stále dookola,“ vysvetľuje so smiechom. „Žena je vždy vyspelejšia a emocionálne schopnejšia. A ten muž ako idiot pobieha okolo a premýšľa a vymýšľa, až kým nezistí, že by s tou ženou mal byť.“ A rovnaké je to aj v prípade jeho nového filmu.

Hrajú: Michael Douglas, Diane Keaton, Sterling Jerins, Annie Parisse, Austin Lysy
Žáner: romantická komédia USA
Verzia: české titulky

Minutáž:
94 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 6. októbra 3,00 €

02. Október 2014 - 06. Október 2014 Annabelle

Štvrtok 2., piatok 3., sobota 4., nedeľa 5., pondelok 6. október o 19.45 hod.

Annabelle
(ANNABELLE)
– celoslovenská premiéra !!!

Pred filmom V zajatí démonov bola .... Annabelle

John Form našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku oblečenú do snehobielych šiat. Ale Miina radosť z Annabelle netrvá dlho. Jednu hroznú noc vtrhnú do ich domu vyznávači satanského kultu a brutálne napadnú mladý pár. Preliata krv a hrôza nie sú to jediné, čo za sebou nechávajú. Vyznávači Satana vyvolali bytosť tak zákernú, že nič z toho, čo urobili sa nedá ani zďaleka porovnať so zlom, ktorým je teraz posadnutá Annabelle.

Hrajú: Annabelle Wallis, Brian Howe, Alfred Woodard, Tony Amendola, Gabriel Bateman, Michelle Romano, Ward Horton
Žáner:
horor USA
Verzia: slovenské titulky

Minutáž:
94 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov !!!
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 6. októbra 3,00 €

07. Október 2014 - 08. Október 2014 Dnes nepremieta

7. - 8. októbra kino MOSKVA nepremieta!

09. Október 2014 - 13. Október 2014 Láska na vlásku

Štvrtok 9., piatok 10., sobota 11., nedeľa 12., pondelok 13. október o 17.30 hod.

Láska na vlásku
(LÁSKA NA VLÁSKU) – celoslovenská premiéra !!!

 

Jedna tvár, dve srdcia.

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si  vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku.

Hrajú: Celeste Buckingham, Samuel Spišák, Tomáš Hanák, Tomáš Matonoha, Judit Bárdos, Mlan Bahúl, Aniko Varga, Atila Mokos, Jakub Rybárik, Gabriela Dolná, Ivan Béla Vojtek, Karol Čálik, Marta Rašlová, Gusto Kyselica, Štefan Šafárik a ďalší
Žáner: rodinný film, rozprávka SR
Verzia: slovenská verzia
Minutáž: 97 min.
Prístupnosť:
vhodné pre všetky vekové skupiny
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 13. októbra 3,00 €

09. Október 2014 - 13. Október 2014 Anjeli

Štvrtok 9., piatok 10., sobota 11., nedeľa 12., pondelok 13. október o 19.30 hod.

Anjeli
(ANDĚLÉ) – celoslovenská premiéra !!!

Keby sme dokázali zastaviť čas, možno by sme si ich všimli

Našimi hrdinami sú ľudia, ktorí si život nechávajú prekĺznuť medzi prsty. Nemali by. Pre niektorých z nich to totiž dnes večer skončí. A preto sa v ich blízkosti objavili anjeli. Ich podoba a názory vás pravdepodobne zaskočia. Ono je to vzájomné. Ľudskému oku neviditeľní strážcovia našich osudov bývajú zasa pre zmenu prekvapení prekážkami, ktoré sebe a im dobrovoľne staviame do cesty. Podľa mimoriadneho románu Michala Viewegha Andělé všedního dne nakrútila režisérka Alice Nellis originálny príbeh, v ktorom pomyselné anjelské perute nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Títo štyria sa snažia previesť svojich ľudských zverencov ich najťažším dňom. Učiteľ autoškoly Karel (Bolek Polívka) sa sužuje v citovo prázdnom manželstve s Máriou (Zuzana Bydžovská), ktoré si kompenzuje snami o svojej študentke Ester (Klára Melíšková). Tá však práve pochovala manžela a zatiaľ nie je pripravená na nové vzťahové dobrodružstvo. Zdeněk (Václav Neužil) sa chce dnes večer zabiť, pretože mu jeho kamarát Filip (Ondřej Sokol) prebral ženu. Ťažko to nenesie len on, ale i jeho ezotericky založená matka (Zuzana Kronerová). Tento zložitý vzťahový prepletenec rozotne osud už za pár hodín. Aj keď anjeli majú byť nestrannými pozorovateľmi, nedá im to, aby sa aspoň čiastočne nepokúsili situáciu zachrániť.

Hrajú: Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Vladimír Javorský, Eliška Křenková, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská, Václav Neužil, Ondřej Sokol, Klára Melíšková, Zuzana Kronerová
Žáner:
komédia, dráma ČR
Verzia: česká verzia

Minutáž:
97 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 13. októbra 3,00 €

14. Október 2014 - 15. Október 2014 Dnes nepremieta

14. a 15. októbra kino MOSKVA nepremieta!

16. Október 2014 - 21. Október 2014 Dom kúziel 3D/2D

3D verzia: štvrtok 16., piatok 17., sobota 18. október o 17.30 hod.
2D verzia: nedeľa 19., pondelok 20., utorok 21. október o 17.30 hod.

Dom kúziel 3D/2D
(THE HOUSE OF MAGIC) – celoslovenská premiéra !!!

Od tvorcov animovaných hitov Cesta na mesiac 3D a Sammyho dobrodružstvá 2

Opustený kocúrik Hrom sa jedného dňa ocitne v tajuplnom dome starého kúzelníka, ktorý obývajú aj nevšedné bytosti zo sveta fantázie. Vľúdne ho prijmú medzi seba, no nájdu sa aj takí, ktorých príchod nezvaného hosťa vôbec neteší. Situácia sa ešte zhorší, keď sa im začne do života miešať kúzelníkov chamtivý synovec. Dom je v ohrození a rovnako tak jeho obyvatelia. Kocúrik však vymyslí skvelý plán a za pomoci nových kamarátov sa mu nakoniec podarí Dom kúziel zachrániť.

Hrajú /v slovenskom znení/: Lukáš Frlajs, František Kovár, Štefan Skrúcaný, Ivan Romančík, Martin Kaprálik, Ján Tréger, Elena Podzámska, Zuzana Krónerová
Žáner: animovaný rodinný dobrodružný film BELGICKO
Verzia: slovenský dabing

Minutáž:
85 min.
Prístupnosť:
vhodné pre všetky vekové skupiny
Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 20. októbra 3,00 €

16. Október 2014 - 18. Október 2014 Dracula: Neznáma legenda

Štvrtok 16., piatok 17., sobota 18. október o 19.30 hod.

Dracula: Neznáma legenda
(DRACULA UNTOLD) – celoslovenská premiéra !!!

Zrodenie legendy

Nebál sa postaviť obrovskej presile. Obetoval sa, aby zachránil svoju rodinu a svoj ľud. Stal sa legendou, ktorá úspešne zabrzdila turecký vpád do Európy. Napriek tomu ho dnes vnímame predovšetkým ako jedno z najväčších monštier aké ľudská mytológia stvorila. Reč je o grófovi Draculovi, krvilačnom vládcovi Transylvánie. Režisér Gary Shore sa rozhodol túto postavu aspoň čiastočne rehabilitovať a tak namiesto tradičného hororu vzniklo výpravné historické fantasy, ktoré potvrdzuje, že cestu do pekla obvykle dláždia len tie najlepšie úmysly. „Na jeho náhrobku stojí, že to bol skvelý vládca, ktorého nepriatelia rešpektovali, čo je pôsobivé,“ hovorí o svojej postave predstaviteľ Draculu Luke Evans, herec, ktorý sa preslávil sa záporák zo šiesteho dielu úspešnej série Rýchlo a zbesilo. Než sa stal Draculom bol Vladom III., vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán „požiadal“, aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. „Dracula je veľmi komplexný charakter,“ hovorí Luke Evans. „Aj keď všetky svoje schopnosti získa naraz, nevie o nich a osvojuje si ich postupne. Tieto scény budú pre divákov obzvlášť pôsobivé,“ dodáva. Aj keď tradičné upírske znaky ako špicaté zuby, citlivosť na denné svetlo či neviditeľnosť tiež hrajú vo filme istú rolu, Draculov príbeh je vlastne veľmi univerzálny. Je to príbeh zúfalého človeka, ktorého okolnosti donútili urobiť zúfalú vec. Vďaka nej sa stal nesmrteľnou legendou, ktorá tento krát ani odporcom hororov nebude piť krv.

Hrajú: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon, Samantha Barks, Charles Dance
Žáner: dobrodružný fantasy film USA
Verzia: slovenské titulky

Minutáž:
92 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 €

19. Október 2014 - 21. Október 2014 Sudca

Nedeľa 19., pondelok 20., utorok 21. október o 19.30 hod.

Sudca
(THE JUDGE) – celoslovenská premiéra !!!

Odhaľ svoju česť

Robert Downey Jr. stvárňuje vo filme Sudca významného mestského právnika Hanka Palmera, ktorý sa po smrti matky vracia do svojho rodného domu k otcovi, s ktorým už dlhšiu dobu neudržiava kontakt. Vážený sudca malého mesta Joseph Palmer (Robert Duvall) je podozrivý z vraždy, no okolnosti má sám zahmlené. Hank sa rozhodne odhaliť pravdu a popri tom upevní vzťahy s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. Dokáže však obhájiť otcovu česť?

Hrajú: Robert Downey Jr., Vera Farmiga, Leighton Meester, Vincent D'Onofrio, Dax Shepard, Billy Bob Thornton, Robert Duvall, Melissa Leo, Sarah Lancaster, David Krumholtz, Ian Nelson, Emmalyn Anderson
Žáner: dráma USA
Verzia: slovenské titulky

Minutáž:
141 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 20. októbra 3,00 €

22. Október 2014 Dnes nepremieta

22. októbra kino MOSKVA nepremieta!

23. Október 2014 - 27. Október 2014 Škatuliaci 3D/2D

3D verzia: štvrtok 23., piatok 24., sobota 25. október o 17.30 hod.
2D verzia: nedeľa 26., pondelok 27. október o 17.30 hod.

Škatuliaci 3D/2D
(THE BOXTROLLS) – celoslovenská premiéra !!!

Hrdinovia môžu mať prekvapivé tvary

V Syrovanoch po zotmení radšej nevychádzajte z domu. Z podzemných skrýš vyliezajú zvláštne bytosti nazývané Škatuliaci, ktoré kradnú všetko čo im príde pod ruku. Raz vraj ukradli aj malého chlapca! A práve tento ukradnutý chlapec vám v dobrodružnom a zábavnom rozprávaní prezradí, že všetky legendy sú úplné výmysly. Tvorcovia filmu Koralína a svet za tajnými dverami a Norman a duchovia zase raz popustili uzdu svojej vizuálnej fantázii a stvorili svet, do ktorého sa každý rád vydá. Každý okrem pána Chmatoša. Tento nepríjemný chlap s alergiou na syry má so Škatuliakmi nevybavené účty a preto im ani na chvíľu nedá pokoj. Keď ich práve neloví tak ich aspoň ohovára. Tieto škatuľové tvory nosia miesto oblečenia škatule od všetkého možného. Sú ale veľmi plachí a keby nepotrebovali kovové súčiastky do všetkých svojich vynálezov, nikdy by svoje podzemné kráľovstvo neopustili. Ľudia sa boja a držia sa od nich čo najďalej. Jedinou výnimkou je chlapec s menom Vajo. Toho však za človeka nepovažujú, pretože ho ako bábätko našli so škatuľou nasadenou na tele, takže to logicky musel byť tiež Škatuliak. Pretože korene sa zaprieť nedajú, podniká Vajo viac a viac dobrodružných výprav do sveta ľudí. Na jednej sa zoznámi s diabolským plánom pána Chmatoša , ktorému predstavitelia Syrovian za pochytanie všetkých Škatuliakov prisľúbili biely klobúk ako symbol najvyššej prestíže. Škatuliaci potrebujú pomoc. A tá príde z úplne nečakanej strany. Len aby nebolo neskoro. Filmy z dielne štúdia Laika čerpajú svoje kúzlo z klasickej ručnej animácie, ktorá tvárou v tvár tak trochu sterilnej digitálnej prevahe ešte zďaleka nepovedala posledné slovo. „Škatuliaci sú zároveň detektívkou, bláznivou komédiou a šialeným dobrodružstvom. Okrem dokonalej vizáže majú aj veľké srdce,“ hovorí producent Travis Knight, podľa ktorého inak než stop-motion animáciou ani nebolo možné príbeh vyrozprávať.

Hrajú /v slovenskom znení/: Peter Rúfus, Frencien Bauer, Miroslava Grožáková, Miroslav Noga, Vladimír Hajdu, Andrej Hryc, Štefan Bučko, Marián Labuda
Žáner: dobrodružná animovaná komédia USA
Verzia: slovenský dabing

Minutáž:
97 min.
Prístupnosť:
vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 27. októbra 3,00 €

23. Október 2014 - 25. Október 2014 John Wick

Štvrtok 23., piatok 24., sobota 25. október o 19.30 hod.

John Wick
(JOHN WICK
) – celoslovenská premiéra !!!

Keanu Reeves a Willem Dafoe v akčnom thrilleri, kde sa bude rúbať les a kde budú lietať triesky. A ktorý sľubuje štýlovú akčnú jazdu, aká v kine dlho nebola. Obaja sú nájomní zabijaci, starí a dobrí priatelia a teraz sa postavia proti sebe. Jeden sa totiž stal zákazkou toho druhého.

Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa jednoducho nemalo stať. Malí zlodejičkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia jednať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov  - nájomných zabijakov. Prvá upútavka vzbudila svojím štýlom a energiou veľké ohlasy a logickú otázku: Budeme svedkami veľkého návratu Keanu Reevesa na výslnie? Zatiaľ to tak vyzerá. John Wick je rovnako uhrančivý a večne sarkastický ako Constantine a k tomu nebezpečne rýchly a presný ako počítač....

Hrajú: Adrianne Palicki, Keanu Reeves, Bridget Regan, Bridget Moynahan, Jason Isaacs, Willem Dafoe, Alfie Allen, Dean Winters, David Patrick Kelly, Michael Nyqvist, Lance Reddick, Toby Leonard Moore, Keith Jardine
Žáner:
akčný thriller USA
Verzia: české titulky
Minutáž: 96 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Vstupné: 4,00 €

26. Október 2014 - 27. Október 2014 Čo sme komu urobili?

Nedeľa 26., pondelok 27. október o 19.30 hod.

Čo sme komu urobili?
(QU'EST-CE QU'ON A FAIT AU BON DIEU?
) – premiéra !!!

Štyri svadby a dvaja na umretie

Na živote je krásne to, že sa v ňom nedá nič dopredu naplánovať. Napríklad Verneuilovci si boli istí tým, že sa ich štyri nádherné a inteligentné dcéry vydajú za výnimočných mužov. A výsledok? Tým je kúzelná francúzska komédia Čo sme komu urobili?, ktorou tvorcovia zo zeme galského kohúta dokázali vyvolať rovnako nadšené reakcie, ako nasledovali po fenomenálnych Nedotknuteľných v roku 2011. Claude a Marie Verneuilovci sú provinčnými milovníkmi starého dobrého Francúzska, silne veriaci katolíci a vo svojom okolí patria medzi vážených občanov. A tiež majú štyri dcéry Isabelle, Odile, Ségoléne a Laure. Pri ich výchove sa vždy snažili uplatňovať skôr konzervatívne metódy a snažili sa im vštepiť tie správne hodnoty – teda tie ich. Dnešná doba ale Verneuilovcov konfrontuje s mnohými vecami, ktoré rozhodne nie sú podľa ich gusta, napríklad s multikultúrnou a náboženskou toleranciou a s podobnými dnešnými výmyslami. Napriek tomu sa Verneuilovci skoro zakaždým prinútia tieto zmeny chápať, aj keď im často pripadajú ako ťažké životné skúšky. A tak museli postupne stráviť aj tri svadby, ktoré určite neboli podľa ich ideálnych predstáv. Prvá dcéra si totiž vzala moslima, druhá Žida a tretia sa vydáva za Číňana, skúste si potom predstaviť ako vyzerá v tejto zostave veľké rodinné stretnutie na Vianoce. Jedinou a poslednou nádejou na „skutočnú“ svadbu v kostole majú pri najmladšej dcére, ktorá, aleluja, stretla Charlesa, vzorného katolíka. Lenže...

Hrajú: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Elodie Fontan, Pascal Nzonzi, Salimata Kamate, Tatiana Rojo
Žáner: komédia FRANCÚZSKO
Verzia: české titulky
Minutáž: 97 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 27. októbra 3,00 €

28. Október 2014 - 29. Október 2014 Dnes nepremieta

28. a 29. októbra kino MOSKVA nepremieta!

30. Október 2014 - 01. November 2014 Nebo nieje výmysel

Štvrtok 30., piatok 31. október, sobota 1. november o 17.30 hod.

Nebo nieje výmysel
(HEAVEN IS FOR REAL) – celoslovenská premiéra !!!

Neuveriteľný príbeh chlapčeka o výlete do neba a naspäť.

Rovnomenná kniha, podľa ktorej bol film nakrútený, sa stala bestsellerom New York Times, bola preložená do 30 svetových jazykov a na Slovensku si ju kúpilo už vyše 30 000 čitateľov Skutočný príbeh štvorročného Coltona, ktorý po ťažkej operácii tvrdí, že bol v nebi, zatiaľ čo lekári bojovali o jeho život. Svoju neuveriteľnú cestu do neba a napäť opisuje s detskou úprimnosťou a čo viac, hovorí o veciach, ktoré sa udiali dávno pred jeho narodením. Coltonovi rodičia považujú synove slová spočiatku za výmysel, no postupne sa ich viera v Boha zmení na presvedčenie, že kráľovstvo nebeské naozaj existuje...

Hrajú: Greg Kinnear, Kelly Reilly, Connor Corum, Margo Martindale, Thomas Haden Church
Žáner: dráma USA
Verzia: slovenské titulky
Minutáž: 99 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 €

30. Október 2014 - 31. Október 2014 Socialistický Zombi Mord

Štvrtok 30., piatok 31. október o 19.30 hod.

Socialistický Zombi Mord
(SZM) – premiéra !!!

Slovenský akčný béčkový krvák

Plynový granát, ktorý vyvinuli v Sovietskom zväze na paralyzovanie obyvateľstva v zázemí nepriateľa, sa počas branného cvičenia na strednej škole omylom použije ako dymovnica. To spustí vlnu nákazy a na škole vypukne panika. Fanatický školník, bývalý dôstojník SPECNAZ sa snaží problém ututlať a tak zamkne celú školu, aby nikto nemohol utiecť. Dve dievčatá, ktoré mali vítať delegáciu, sa zachránia a snažia sa prebojovať von. Stretnú ešte ďalších spolužiakov ktorí prežili a spoločnými silami sa snažia zachrániť. To však ešte netušia, že zombie nie sú ich jediný nepriateľ.

Hrajú: Denisa Rötlingová, Viktor Gschweng, Veronika Valentovičová, Boris Biťukov
Žáner: horor SR
Verzia: slovenská verzia
Minutáž: 94 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov !!!
Vstupné: 4,00 €

01. November 2014 - 03. November 2014 Stratené dievča

Sobota 1., nedeľa 2., pondelok 3. november o 19.30 hod.

Stratené dievča
(GONE GIRL) – premiéra !!!

Nikdy nevieš čo máš, kým...

Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné pre to, aby sa jeho žena našla. Pokiaľ je to možné živá. Paralelne s tým prebieha policajné vyšetrovanie, v ktorom okrem Amy hľadajú ďalšieho človeka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Ale všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Amyných blízkych ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynická obluda, ktorá vodí políciu za nos, aby zo seba striasla podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju rozpoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojivých otázok pribúda a odpovede stále chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií premenil na verejného nepriateľa číslo jedna. Dobre vie, že keď sa Amy alebo jej únosca nenájdu, ponesie si toto znamenie až do konca života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy skutočne na svedomí. Na prvý pohľad jednoduchú zápletku dokázala Gillian Flynn pretaviť na kriminálno-psychologický román, ktorý svojimi nečakanými zvratmi uchvátil čitateľov. A to nielen v USA, kde sa v priebehu pol roka 2012 predalo viac ako 2 milióny výtlačkov. Vzápätí na to sa stal doslova celosvetovým kultom a fenoménom. A scenár k filmovej verzii príbehu napísala Gillian Flynn sama - ako je jej zvykom, dokázala prekvapiť aj v ňom... Tohto scenára sa potom chopil jeden z najuznávanejších súčasných režisérov David Fincher, ktorý má za sebou také filmy ako Sedem, Hra, Klub bitkárov, Podivný prípad Benjamina Buttona alebo thriller Muži, ktorí nenávidia ženy. Do hlavnej role Nicka Dunnea obsadil dvomi Oscarmi oceneného Bena Afflecka (Argo, Dobrý Will Hunting) a do role jeho stratenej ženy Amy okúzľujúcu Rosamund Pike (Pýcha a predsudok, Dnes neumieraj).

Hrajú: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry, Kim Dickens, Patrick Fugit, Carrie Coon
Žáner: dráma, thriller USA
Verzia: slovenské titulky
Minutáž: 145 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 3. novembra 3,00 €

01. November 2014 - 03. November 2014 Čo s láskou

Nedeľa 2., pondelok 3. november o 17.00 hod.

Čo s láskou
(BEST OF ME) – premiéra !!!

Na prvú lásku nikdy nezabudneš.

V roku 1984 boli Amanda a Dawson spolužiakmi na strednej škole. Pochádzali z odlišných sociálnych pomerov, napriek tomu medzi nimi vznikla priam osudová láska. Meštiacka spoločnosť im ju nedopriala. Sklamaná Amanda odišla študovať na vysokú školu a Dawsona po tragickej autonehode zavreli do väzenia. Nevideli sa celé štvrťstoročie, až kým sa nestretli na pohrebe spoločného priateľa Tucka. Dawson žije sám, pracuje na ropných plošinách v mori a tajne podporuje rodinu, ktorú nechtiac pripravil o otca. Amanda je vydatá, matka troch detí, ale jej vzťah s manželom alkoholikom, poznačený smrťou malej dcérky, stroskotal. Príležitosť zmeniť doterajší život je na dosah ruky, ale... je to ešte možné? Dá sa prepísať minulosť? A je láska naozaj to najcennejšie, čo môže človek darovať?

Hrajú: Michelle Monaghan, Luke Bracey, James Marsden, Liana Liberato, Gerald McRaney, Ian Nelson, Jon Tenney
Žáner: romantický film, dáma USA
Verzia: české titulky
Minutáž: 146 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 3. novembra 3,00 €

Vyhľadávanie

Oficiálne stránky:
Vrútky
Martin
Turčianske Teplice
ZMOT

Infostránky
turieconline
mojmartin
martincan
turiec.net
teplican.sk
--------------------------------------

Hlavní partneri
Na jeden klik
------------------------------
------------------------------
------------------------------
-----------------------------
Pizza do domu
Kurzy ECB
1€ =1.258 USD
1€ =1.956 BGN
1€ =27.500 CZK
1€ =0.777 GBP
1€ =310.570 HUF
1€ =4.178 PLN
1€ =4.410 RON