Pôžička na čokoľvek Martin                              DAJTE SI SPRAVIŤ VAŠE FOTOGRAFIE CEZ INFOTURIEC - AGFA FOTO - BaB FOTO                          Ubytovanie Martin                        MATKA A DIEŤA TURCA                        Ubytovanie Vrútky                        Ubytovanie Turčianske Teplice                        Ubytovanie Turiec                       
 
Dôležité kontakty
ZÁCHRANNA SLUŽBA
POŽIARNÍCI

POLÍCIA
112
--------------------------------------
Detská pohotovosť
po 15.30hod.
043/423 84 01

--------------------------------------
Dosp. pohotovosť
po 15.30 hod.
043/422 01 50

--------------------------------------
Zubná pohotovosť
ul. Mudroňova14

Po-Pia: 16.30-19.15hod.
So-Ne-Svia: 9.00-11.45hod.

--------------------------------------
Ped.- psych. poradňa
043/423 91 11

--------------------------------------
Linka detskej istoty
116 111
Kiná a divadlo
Z regiónu
Pohotovosť lekárne
MARTIN
Lekáreň BEATRIX
nedeľa a sviatky
7.00-14.30
Turčianske Teplice
Pohľadnice
Reklamní partneri
KINO MOSKVA
05. Marec 2015 - 09. Marec 2015 Asterix: Sídlo bohov 3D/2D

3D verzia: štvrtok 5., piatok 6., sobota 7. marec o 17.30 hod.
2D verzia: nedeľa 8., pondelok 9. marec o 17.30 hod.

Asterix: Sídlo bohov 3D/2D
(
ASTÉRIX: LE DOMAINE DES DIEUX) – celoslovenská premiéra !!!

Píše sa rok 50 pred Kristom. Celá Gália trpí obliehaním Rimanmi... Celá?!? Ale kdeže! Július Caesar je výborný stratég a vodca, ktorý doposiaľ nenašiel nikoho, kto by ho porazil. Iba hŕstka nepoddajných Galov sa naďalej vysmieva priamo do tváre slávneho rímskeho orla a odoláva jeho vojnovým výpadom. Teraz má však Ceasar geniálny plán, ako sa drzých Galov zbaviť raz a navždy: zviesť jednoduchých dedinčanov čarom civilizácie v podobe veľkolepých rímskych stavieb. Teda v skutočnosti plánuje kompletné vyrúbanie lesov a výstavbu „mramorákov“ (predchodcov dnešných panelákov), ale s rozhodne honosným názvom – Sídlo bohov. Ibaže Asterix a Obelix svoju malú dedinku, ukrytú v hlbokom lese, plnú chutných diviakov, nadovšetko milujú. Predsa nedopustia, aby sa z ich milovaného domova stal turistický skanzen. Musia pozbierať všetok svoj dôvtip a silu a pokúsiť sa prefíkaného Cézara v tejto podlej bitke poraziť. Dobrodružstvá Asterixa a Obelixa v kine videlo viac ako 100 miliónov divákov vďaka ôsmym animovaným a štyrom hraným filmom, ktoré o nich boli nakrútené.

Hrajú /v slovenskom znení/: Peter Marcin, Jozef Vajda, Vladimír Kobielsky, Matej Landl
Žáner:
animovaný film FRANCÚZSKO
Verzia: slovenský dabing

Minutáž:
85 min.
Prístupnosť:
vhodné pre všetky vekové skupiny
Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 9. marca 3,00 €

05. Marec 2015 - 09. Marec 2015 Chappie

Štvrtok 5., piatok 6., sobota 7., nedeľa 8., pondelok 9. marec o 19.30 hod.

 

Chappie
(CHAPPIE)
– celoslovenská premiéra !!!

Režisér snímok District 9 a Elysium vám prináša príbeh výnimočného robota, z ktorého urobia smrtiacu zbraň.

Režisér Neill Blomkamp prichádza s nadčasovým projektom, ktorý sa nepochybne zaradí medzi najvýraznejšie filmy roku 2015. Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy sa humanoidné roboty stali novými strážcami zákona a poriadku. Sú neomylní, presní a nekompromisní. Jeden z nich je však iný. Chappie je výsledkom ojedinelého experimentu, zásadným zlomom vedeckého výskumu. Tak ako všetko, čo je na tomto svete jedinečné, aj Chappie musí bojovať o prežitie... a to aj napriek tomu, že je zázrakom evolúcie, na ktorý sme tak dlho čakali.

Hrajú: Hugh Jackman, Sigourney Weaver, Sharlto Copley, Dev Patel
Žáner: akčný thriller USA
Verzia: slovenské titulky

Minutáž:
114 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 9. marec 3,00 €

12. Marec 2015 - 14. Marec 2015 Ghoul

Štvrtok 12., piatok 13., sobota 14. marec o 19:30 hod.

 

Ghoul
(GHOUL)
– premiéra !!!

Hlad má mnoho podôb

Film Ghoul rozpráva o trojici filmárov, ktorí sa vyberú na Ukrajinu s cieľom nakrútiť unikátny dokument o mieste, kde prišlo za veľmi podivných okolností ku kanibalizmu. Ich pátranie sa nečakane začína prepájať s príbehom kanibala Andreja Čikatila a odhaľujú sa znepokojujúce skutočnosti. Spoločne s miestnou tlmočníčkou, sprievodcom a jasnovidkou sa snažia odhaliť tajomstvo domu, kde sa to všetko odohralo. V opustenom dome uprostred ukrajinských lesov sa ale z filmárov a ich doprovodu stanú väzni. Zo zámeru nakrútiť dokument sa stane desivý boj o život - nikto ale netuší, kto je TAM VONKU.

Hrajú: Jennifer Armour, Jeremy Isabella, Paul S. Tracey, Debra Garza, Alina Golovlyovaa
Žáner: temný thriller ČR/USA
Verzia: české titulky

Minutáž:
86 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Vstupné: 4,00 €

12. Marec 2015 - 16. Marec 2015 Päťdesiat odtieňov sivej

Štvrtok 12., piatok 13., sobota 14., nedeľa 15., pondelok 16. marec o 17:20 hod.

 

Päťdesiat odtieňov sivej
(FIFTY SHADES OF GREY)
– repríza

 

Nechaj sa ovládať

Pán Grey Vás o chvíľu príjme.“ Táto obyčajná veta uviedla stretnutie, ktoré úplne zmenilo život nesmelej študentky Anastasie. Zároveň je súčasťou príbehu, ktorý sa stal celosvetovou literárnou senzáciou, ktorá v rýchlosti predaja prekonala aj Harryho Pottera. Aj preto bolo ďalším logickým krokom filmové spracovanie. V čom je kúzlo erotického príbehu Päťdesiat odtieňov sivej? Jednoduchá odpoveď neexistuje. Sú proste fenomény, ktoré logickými argumentami vysvetliť nejde. Študentka literatúry Anastasia (Dakota Johnson) je podľa vlastných slov nezaujímavá a nudná ,,sivá myš“ s nízkym sebavedomím, pravý opak tajomného podnikateľa Christiana Greya (Jamie Dornan), ktorého prišla vyspovedať pre článok do študentského časopisu. Napriek tomu, že sa ju Grey snaží odradiť svojom chladným a odmeraným správaním, má ho plnú hlavu, tento fakt ešte prehĺbia ich opakované pracovné stretnutia. Bez ohľadu na to, že ju varuje, ako je komplikovaný a v zlovestných náznakoch hovorí o svojom špecifickom vkuse, nie je Anastasia schopná odolať jeho príťažlivosti. Ani Grey však nie je voči tomuto plachému dievčaťu imúnny a postupne jej začne otvárať dvere do svojej trinástej komnaty. Pokiaľ do nich Anastasia vstúpi, pozná pravého Christiana Greya. Na posteli určenej len pre vyvolených zároveň pozná pravú Anastasiu - svoje túžby, svoje vášne, svoju živočíšnosť. Až z toho ide strach. Autorka románu E.L. James nad natáčaním udržovala umelecký dohľad a diváci sa tak vraj nemusia báť, že by vo filmovej verzii prišli o niektoré,, výživné“ pasáže z románu. ,,Moja knižka je dosť obsiahla, čo si tí, ktorí ju priamo hltali možno neuvedomujú. Samozrejme sme museli krátiť, ale všetko, čo išlo von sa dá logicky odôvodniť. Filmu táto očista prospela,“ sľubuje autorka predlohy.

Hrajú: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Marcia Gay Harden, Luke Grimes, Rita Ora
Žáner: erotický film USA
Verzia: slovenské titulky

Minutáž:
124 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 16. marec 3,00 €

15. Marec 2015 - 16. Marec 2015 Americký ostreľovač

Nedeľa 15., pondelok 16. marec o 19:30 hod.

 

Americký ostreľovač
(AMERICAN SNIPER)
– premiéra !

 

Najviac potvrdených zásahov v dejinách USA

Ostreľovač jednotiek SEAL amerického námorníctva Chris Kyle je vyslaný do Iraku s jedinou úlohou: chrániť svojich bratov v zbrani. Jeho neomylná presnosť zachráni na bojisku veľké množstvo životov a keď sa rozšíria zvesti o jeho odvážných kúskoch, vyslúži si prezývku „Legenda“. Avšak jeho povesť sa donesie až za nepriateľské línie a na jeho hlavu je vypísaná odmena a stáva sa z neho hlavný terč povstalcov. Navzdory nebezpečiu i obetiam zo strany jeho rodiny sa Chris zúčastní štyroch hrozných misií v Iraku a stáva sa symbolom kréda jednotiek SEAL „neopustiť ani jedného muža“. Ale po návrate domov Chris zisťuje, že na vojnu nedokáže zabudnúť.

Hrajú: Bradley Cooper, Sienna Miller, Kyle Gallner, Luke Grimes, Jake McDorma
Žáner: dráma USA
Verzia: slovenské titulky

Minutáž:
141 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 16. marca 3,00 €

17. Marec 2015 - 18. Marec 2015 Dnes nepremieta

17. - 18. marca kino MOSKVA nepremieta!

19. Marec 2015 - 23. Marec 2015 Rezistencia 3D/2D

3D verzia: štvrtok 19., piatok 20., sobota 21. marec o 17.30 hod.,
2D verzia: nedeľa 22., pondelok 23. marec o 17.30 hod.

 

Rezistencia 3D/2D
(INSURGENT) – celoslovenská premiéra !!!

Pokračovanie série Divergencia

Pokračovanie filmovej série Divergencia s názvom REZISTENCIA je po úspechu prvého dielu očividne veľkolepejšia a výpravnejšia, nechýba jej veľká dávka akcie a trikov. Hlavná hrdinka Tris v podaní Shailene Woodley pokračuje v boji s neľútostným systémom a tiež so svojimi vlastnými démonmi. Idylická spoločnosť žijúca v symbióze rôznych frakcií je teraz na pokraji vojny, osudy všetkých naberajú rýchly spád a každá voľba má svoje následky. Tris nie je výnimkou. Z Tris a Štyriho sa behom okamihu stali vydedenci podobní štvanej zveri. Nikde nie je pokoj a bezpečie, vodkyňa sekcie Informovaných ich s pomocou ozbrojenej sekcie Neohrozených neúnavne prenasleduje, je odhodlaná dostať ich za každú cenu. Zároveň necháva pochytať ďalších divergentných ľudí, ktorí do stanoveného spoločenského systému nezapadajú. Vystavuje ich krutým testom, aby odhalila vhodnú osobu, ktorá jej môže pomôcť rozlúštiť dávne tajomstvo. Tris a Štyri zisťujú, že majú viac spojencov, než sa zdalo, rozhodnú sa prestať utekať a skúsia prekvapujúci protiútok. Je to práve Tris, kto sa stane kľúčom k tajomstvu, na ktorom stoja základy sveta, v ktorom žijú. Tajomstvo minulosti i budúcnosti. Po úvodnej časti Divergencia sa v jasne vytýčenom a zaujímavo nastolenom svete rozohráva veľkolepé akčné divadlo. Znalcov predlohy prekvapia nové postavy, ktoré sa v knižnej predlohe nevyskytují. Fanúšičky série Divergencia by nemali nechať chladnými správy o milostnom trojuholníku okolo Tris. Rezistencia bude uvedená v 2D aj v 3D verzii.

Hrajú: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Theo James, Kate Winslet, Naomi Watts, Jai Courtney, Miles Teller, Zoë Kravitz, Maggie Q, Ray Stevenson, Mekhi Phifer, Octavia Spencer, Daniel Dae Kim, Emjay Anthony, Rosa Salazar, Justine Wachsberger, Jonny Weston, Suki Waterhouse
Žáner: akčný dobrodružný sci-fi film USA
Verzia: 3D: český dabing, 2D: české titulky

Minutáž:
120 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 23. marca 3,00 €

19. Marec 2015 - 21. Marec 2015 Vybíjaná

Štvrtok 19., piatok 20., sobota 21. marec o 19.30 hod.

Vybíjaná
(VYBÍJENÁ) – premiéra !!!

Komédia Petra Nikolaeva podľa bestselleru Michala Viewegha.

Vybíjaná je groteskou o priateľstve, osudových láskach, kráse a „ošklivosti“, alkohole a hľadaní ľudského šťastia. V niekoľkých časových rovinách rozpráva príbeh spolužiakov, ktorí spolu prežívajú rôzne životné etapy. Ocitáme sa na stretávke gymnazistov po niekoľkých rokoch. Navonok banálna situácia dáva priestor nelien pre sentimentálne spomienky, ale predovšetkým k bilancii nenaplnených túžieb i uskutočnených snov a prežitého života. V centre príbehu sú traja kamaráti – Jeff, Skippy a Tom, ktorých životné peripetie neustále vracajú do spoločného bydliska – staromládeneckého brlohu, ktoré sa pre nich stáva útočiskom podľa toho, ako získavajú či strácajú životné partnerky. Ich protipólom sú dve ženské hrdinky – triedna kráska Eva, ktorá sa stane postupne objektom lásky všetkých spolužiakov a šeredná Hujerová, ktorej schopnosť sebaironického nadhľadu dáva nielen schopnosť prežiť vo svete krásnych, ale nájsť i vlastnú cestu k šťastiu. Pre režiséra Petra Nikolaeva znamená film návrat k jednému z najúspešnejších domácich autorov v hranom filme - Michala Viewegha. Petr Nikolaev v roku 1997 debutoval divácky veľmi úspešnou adaptáciou literárneho bestselleru Michala Viewegha Báječná léta pod psa. „Už poprvé s Báječnými lety pod psa to byla vítaná příležitost se podívat na minulost s odstupem a humorem,“ spomína režisér, ktorý sa v predchádzajúcich rokoch venoval závažnejším žánrom – nakrútil divácky oceňovanú drámu Lidice a thriller Příběh kmotra. Filmy podľa literárnej predlohy Michala Viewegha patria k najúspešnejším titulom posledných dvoch desaťročí. Divácky najnavštevovanejšie adaptácie Vieweghových kníh sú Účastníci zájezdu (r. J. Vejdělek, 834 708 div.), ďalej Román pro muže (r. T. Bařina, 584 425 div.), Román pro ženy (r. F. Renč, 584 382 div.) a Nestyda (r. J. Hřebejk, 582 369 div.). Pod všetkými týmito filmami je ako producent podpísaný Rudolf Biermann.

Hrajú: Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Simona Babčáková, Lukáš Vaculík
Žáner: komédia ČR
Verzia: česká verzia

Minutáž:
90 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 €

22. Marec 2015 - 23. Marec 2015 Big Eyes

Nedeľa 22., pondelok 23. marec o 19.30 hod.

 

Big Eyes
(BIG EYES)
– premiéra !

 

Ona to namaľovala. On to predal. A všetci to kupovali.

Svojrázny režisér Tim Burton tentokrát prináša divákom neuveriteľný, ale skutočný príbeh jedného z najkolosálnejších umeleckých podvodov v histórii. Na prelome 50-tych a 60-tych dosiahol maliar Walter Keane obrovský úspech a prevrat v komercionalizácii populárneho umenia. Jeho tajomné maľby ľudských tvárí s obrovskými očami všetkých očarili. Čoskoro však vyšla najavo šokujúca a bizarná pravda – ich skutočným autorom nebol Walter, ale jeho manželka Margaret. Keanovci živili jedno veľké klamstvo, ktorému uveril celý svet. Taký príbeh sa nedá vymyslieť, môže sa len udiať. Tim Burton sa vo svojom filme sústredil na Margaret – jej umelecké prebudenie, fenomenálny úspech jej obrazov a búrlivý vzťah s manželom, ktorý si neoprávnene užíval slávu a medzinárodné uznanie ohlas na jej úkor.

Hrajú: Christoph Waltz, Amy Adams, Terence Stamp, Danny Huston, Elisabetta Fantone, Leela Savasta, Jon Polito, Pomaika'i Brown, Matthew Kevin Anderson, Jason Schwartzman, Krysten Ritter, Jill Morrison, Stephanie Bennett, Jaden Alexander
Žáner: životopisná dráma USA
Verzia: české titulky
Minutáž: 106 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Vstupné: 4,00 € / v pondelok 23. marca 3,00 €

24. Marec 2015 - 25. Marec 2015 Dnes nepremieta

24.- 25. marca kino MOSKVA nepremieta!

26. Marec 2015 - 28. Marec 2015 Z temnoty

Štvrtok 26., piatok 27., sobota 28. marec o 19.30 hod.

 

Z temnoty
(
OUT OF THE DARK) – premiéra !!!

Mladí manželia Sarah a Paul (Julia Stiles a Scott Speedman) spolu dcérkou Hannah opúšťajú New York a sťahujú sa do Kolumbie. Sarah tam má nastúpiť ako vrcholová manažérka v továrni na spracovanie papiera, ktorú vedie jej otec Jordan (Stephen Rea). Kým sa zoznamuje s prevádzkou strojov a účtovníctvom, Paul zostáva doma, aby sa venoval svojim ilustráciám a staral sa o dieťa aj o domácnosť. Jedného dňa sa vyberú nakupovať do mesta a Hannah stratí svojho milovaného plyšového koníka Silvera, čo ju veľmi rozruší. Trvá na tom, že jej ho vzala žena so zahalenou tvárou, ale dospelí jej samozrejme neveria. Jej obľúbená hračka opäť objaví, ale spolu s ňou prichádzajú nočné mory. Ich dom ukrytý v džungli vydá temné svedectvo, ktoré malo byť dávno zabudnuté.

Hrajú: Julia Stiles, Stephen Rea, Scott Speedman
Žáner: horor USA
Verzia: české titulky

Minutáž:
92 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Vstupné: 4,00 €

26. Marec 2015 - 30. Marec 2015 Konečne doma 3D/2D

3D verzia: štvrtok 26., piatok 27., sobota 28. marec o 17.30 hod.
2D verzia:
nedeľa 29., pondelok 30. marec o 17.30 hod.

 

Konečne doma 3D/2D
(HOME) – celoslovenská premiéra !!!

Zraz svetov sa blíži

Na našu krásnu modrú planétu dorazili Buvovia, mimozemskí votrelci s chápadlami miesto nožičiek, ktorí doteraz putovali v medzigalaktickom priestore a hľadali pre seba planétu, na ktorej by mohli v kľude a snáď aj v miery žiť. Tú ich pôvodnú zničili nepriatelia Gorgovia, ktorí sa na nich z nejakého dôvodu naštvali a prenasledujú ich naprieč celým vesmírom. Takto ale nezačína film o vojne svetov, ale kúzelná a vtipná animovaná rozprávka Konečne doma. Mimozemská invázia Buvov na Zemi je celkom vľúdna a láskavá - Buvovia svoj nový domov začnú prerábať na svoj obraz a začnú tým, že ľudí proste presťahujú do Austrálie, kde im ponúkajú vďaka svojej vyspelej technike veľmi pohodlný život. Pri tomto sťahovaní im ale prekĺzne medzi prstami dievča menom Tip, ktorá od tej chvíle hľadá svoju mamu. Tip má veľmi dobrodružnú povahu a mačku, ktorá sa volá Prasa. Prečo nie, však? Svoj malý domov na Zemi našiel i Buv menom O, ktorý je tak trochu fialový, veľmi výrečný a predovšetkým veľmi priateľský. Preto hneď začne pripravovať večierok, na ktorý pozve všetkých. Omylom však pošle intergalaktickú pozvánku aj Gorgom. To je samozrejme veľký problém, vďaka čomu sú na neho ostatní Buvovia veľmi nahnevaní a niektorí by mu chceli povedať aj pár ,,pekných“ slov poriadne od pľúc. O berie svoje chápadla na ramená a potrebuje sa niekde na chvíľu schovať, pokiaľ ich hlavy trochu vychladnú. Na úteku O narazí na stratenú Tip a postupne medzi nimi vzniká intergalaktické priateľstvo. O sa snaží svojim roztomilým spôsobom napraviť všetko, čo Buvovia svojim príchodom na Zem spôsobili, vďaka čomu zmätok narastá rýchlosťou svetla. Tip na oplátku zoznámi Oa s humorom, umením, hudbou a tancom, rodinou a priateľstvom. Ale predovšetkým sa O a Tip snažia porozumieť jeden druhému a nájsť Tipinu mamu. Za týmto okúzľujúcim a zábavným filmom stoja tvorcovia úspešných filmov, medzi ktoré patria Ako si vycvičiť draka či Krúdovci. ,,Je to film o priateľstve a takisto o stretnutí kultúr, ktorý vyústi v neuveriteľné porozumenie, dôveru, zábavu a krásne priateľstvo medzi Oom a Tip,“ hovorí o svojom novom filme režisér Tim Johnson.

Hrajú /v slovenskom znení/: Marián Chalány, Lenka Prokopová, eter Rúfus, Tomáš Vravník, Andrea Karnasová, Pavol Michalka, Rastislav Sokol
Žáner: animovaná rodinná komédia USA
Verzia: slovenský dabing

Minutáž:
92 min.
Prístupnosť:
vhodné pre všetky vekové skupiny
Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 30. marca 3,00 €

29. Marec 2015 - 30. Marec 2015 Gunman: Muž na odstrel

Nedeľa 29., pondelok 30. marec o 19.30 hod.

 

Gunman: Muž na odstrel
(
THE GUNMAN) – celoslovenská premiéra !!!

Napätie, že by sa dalo krájať a zúrivý súboj dvoch oscarových drsniakov Seana Penna a Javiera Bardema prinesie v rytme výstrelov a svištiacich guliek akčný špionážny thriller Gunman: Muž na odstrel. Sean Penn sa ocitne v smrtiacej sľučke svojich bývalých kolegov a jedinou jeho šancou je zásada, že najlepšia obrana je útok. Dôležitou správou pre divákov je fakt, že film natočil režisér „96 hodín“ Pierre Morel, ktorý objavil Liama Neesona ako akčného hrdinu. Priamočiaru akciu, uveriteľného hrdinu a režijné nápady sľubuje aj akčné krimi Gunman: Muž na odstrel. Sean Penn vždy pôsobil ako drsniak, ale až teraz dostal rolu skutočného akčného hrdinu. Hrá vyčerpaného bývalého žoldniera a zabijaka Jima Terriera, ktorý by svoju minulosť rád nechal za sebou. Jediné, po čom túži, je konečně sa usadiť so svojou dávnou láskou. Ale tajné služby sa svojich bývalých ovečiek tak ľahko nevzdávajú. Jim bude musiet očistiť svoje meno a postaviť sa organizácii, pre ktorú pracoval. Býval vykonávateľom jej vôle, robil strašné veci a bol presvedčený, že pomáha svetu. Mýlil sa a jeho bývalí zamestnávatelia sa ho teraz usilujú zabiť. V pätách mu je démonický Javier Bardem, ktorý už dvakrát presvedčil, že hrať zlosynov bez štipky svedomia naozaj vie (vo filme Táto krajina nie je pre starých bez emócií vraždil, koho stretol, v Skyfall podkúril samotnému Jamesovi Bondovi). Rozbieha sa dramatická hra na mačku a myš, ktorá vedie Seana Penna cez polovicu sveta. Vie, že neutečie. Jediný spôsob, ako sa zachrániť, je zabiť tých, ktorí ho chcú zabiť. Gunman: Muž na odstrel prináša skvelé akčné divadlo s nezvyčajnými tvárami na oboch stranách namierených zbraní, napriek tomu nejde len o obyčajné „bum bum, bang bang“. „Je to také isté, ako keby ste povedali, že Meryl Streep je len sexi plavovláska,“ vyhlasuje Sean Penn. „To pravdaže aj je. Ale zhodneme sa, že je toho na nej oveľa viac.“ Film popri priamočiarej akcii ponúka aj zápletku, ktorá vedie divákov po niekoľkých najatraktívnejších miestach našej planéty, z ulíc elegantného Londýna, cez energiou nabitú Barcelonu, až do dusnej africkej džungle. A navyše, už z obsadenia je očividné, že predstgavitelia hlavných úloh, v ktorých sa okrem Penna a Bardema predstavia tiež Ray Winstone a Idris Elba, dokážu viac než len streľbu, skoky a kopance. Prinášajú zároveň aj svoju osobnú charizmu a skutočné postavy. „Neoddeľujem tento príbeh od všetkého ostatného, čo som natočil,“ hovorí Sean Penn, ktorého hrdina v Mužovi na odstrel okrem iného trpí posttraumatickou stresovou poruchou. „Je to aj veľmi ľudský príbeh, ktorý sa zaoberá podobnými témami ako iné moje filmy.

Hrajú: Sean Penn, Javier Bardem, Jasmine Trinca, Idris Elba, Ray Winston
Žáner: akčný krimi film VEĽKÁ BRITÁNIA / FRANC. / ŠPAN.
Verzia: české titulky

Minutáž:
105 min.
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 30. marca 3,00 €

Vyhľadávanie

Oficiálne stránky:
Vrútky
Martin
Turčianske Teplice
ZMOT

Infostránky
turieconline
mojmartin
martincan
turiec.net
teplican.sk
--------------------------------------

Hlavní partneri
Na jeden klik
------------------------------
------------------------------
-----------------------------
Pizza do domu
Kurzy ECB
1€ =1.107 USD
1€ =1.956 BGN
1€ =27.422 CZK
1€ =0.725 GBP
1€ =305.360 HUF
1€ =4.140 PLN
1€ =4.445 RON