Ubytovanie Martin          Ubytovanie Vrútky            Ubytovanie Turčianske Teplice            Ubytovanie Turiec             
 
Dôležité kontakty
ZÁCHRANNA SLUŽBA
POŽIARNÍCI

POLÍCIA
112
----------------------------
Detská pohotovosť
po 15.30hod.
043/423 84 01

----------------------------
Dosp. pohotovosť
Paula Mudroňa 11
po 15.30 hod.
043/422 01 50

----------------------------
Zubná pohotovosť
ul. Mudroňova14

Po-Pia: 16.30-19.15hod.
So-Ne-Svia: 9.00-11.45hod.

----------------------------
Ped.- psych. poradňa
043/423 91 11

----------------------------
Linka detskej istoty
116 111
Pohotovostné lekárne
MARTIN
Turčianske Teplice
Kiná a divadlo
Z regiónu
Pohľadnice
Reklamní partneri
.: Anglická jazyková škola OXFORD :.

Anglická jazyková škola OXFORD
vyučujeme Callanovou metódou
Adresa:Červenej armády 1
(budova Martimexu)
Martin, 036 01
Telefón:0902 077 022
043 42 48 679
skyp: skolaoxford
Fax:
Email:info@skolaoxford.skWWW:https://www.skolaoxford.sk

  

 O nás

Kto sme a prečo sme vznikli?

  OXFORD škola bola založená z jedného a jediného dôvodu. A síce, aby ako prvá škola svojho druhu v Stredoslovenskom kraji uviedla na trh rýchlu, ale predovšetkým účinnú metódu výučby anglického jazyka - Callanovu metódu. Callanova metóda je priamou metódou výučby anglického jazyka a na svetovom trhu nie je žiadnym nováčikom. Má veľa prívržencov a my len dúfame, že sa prostredníctvom nás stanete jedným z nich čoskoro aj vy.

 

CALLANOVA METÓDA

 

„KĽÚČOM K ÚSPECHU UČENIA SA JAZYKA JE OPAKOVANIE, OPAKOVANIE, OPAKOVANIE A ROZPRÁVANIE BEZ ROZMÝŠĽANIA.“

 

Vráťme sa spoločne do našich detských čias a spomeňme si ako sme sa naučili našu materinskú reč. Dali nám rodiča do rúk knihy so slovami. „ Učte sa?“ Samozrejme, že nie.

Tak ako sme sa vlastne naučili rozprávať?


  1.) Počúvaním
  2.) Opakovaním samotného slova
  3.) Opakovaním daného slova vo vete
  ... a až potom prišlo na rad čítanie a písanie

A toto je základným princípom Callanovej metódy, ktorá navyše spojila postup prirodzenej výučby materinského jazyka u detí so schopnosťou čítať a písať, ktorú každý z nás dospelých už má. Najdôležitejšie pre výučbu jazyka je prostredie, v ktorom sa pohybujeme. Ako deti sme boli obklopení ľuďmi, ktorí sa nám prihovárali v slovenskom jazyku a tak sa slovenčina stala materinským jazykom každého z nás. Deti vyrastajúce vo viacjazyčnom prostredí ovládajú jazykov viac a nemá to nič spoločné s tým, že by boli šikovnejšie. Každý z nás má schopnosť naučiť sa jeden alebo viac cudzích jazykov, či hovoríme o dieťati, alebo o dospelom. Na hodinách Callanovej metódy je prostredníctvom lektora vytvorené prirodzené anglické prostredie, ktoré uľahčuje a zároveň zrýchľuje samotnú výučbu .

Zo 4. aspektov reči: hovorenie, počúvanie, písanie a čítanie je hovorenie považované za najťažšie. Na hodinách Callanovej metódy sú v popredí práve hovorenie a počúvanie. Táto priama metóda je založená na neustálej konverzácii medzi lektorom a študentom a vďaka vysokej efektívnosti je výučba touto metódou 4x rýchlejšia v porovnaní s klasickými spôsobmi výučby. Učiteľ hovorí rýchlosťou cca 200-240 slov za minútu. Rýchle tempo zabraňuje tomu, aby sa poslucháč začal nudiť. Je nútený sa sústrediť, má obmedzenú možnosť prekladania všetkého do slovenčiny a zároveň mu toto rýchle tempo umožňuje počuť väčší počet často opakovaných slov. Štúdium Callanovou metódou mu uľahčuje rozumieť angličtine aj mimo školu a v efekte urýchľuje samotný proces učenia. Zároveň je poslucháč v rámci metódy, ktorá je založená na verbálnej práci spočívajúcej v kladení otázok a odpovedaní nútený hovoriť, čím prekonáva svoju nesmelosť a strach. Počas vyučovacej hodiny poslucháč počúva a taktiež hovorí 4x viac než poslucháči tradičných metód a tým sa učí 4x rýchlejšie.

„The slowest Callan student is faster than the fastest non-Callan student.“

„ Najpomalší študent Callanovej metódy je rýchlejší ako najrýchlejší študent inej metódy.“


Voľba slovnej zásoby je zvlášť dôležitá. Nie je možné zaťažovať poslucháča nepotrebnými slovami a vystavovať ho stresu spojeného s neznalosťou slov základných. Univerzita v Cambridge vypracovala lexikón obsahujúci 4400 aktívnych slov anglickej slovnej zásoby a Callanova metóda vyučuje práve túto slovnú zásobu.

Na prvý pohľad sa zdá, že Callanova metóda je podobná iným metódam, tak ako sa staré auto podobá novému: má štyri kolesá, motor, plynový pedál... Rozdiel je však zásadný. Novým autom môžete pohodlne a rýchlo prekonávať veľké vzdialenosti, čo však na starom aute nedokážete. Robin Callan, zakladateľ Callanovej metódy, priamu metódu výučby neobjavil (tá už existovala). Avšak mnohými rokmi výskumu a rozvoja vypracoval metódu, ktorá iba zrýchlila tempo učenia sa tým, že sa odstránilo mrhanie časom a zjednodušil sa predmet, čim sa samotný čas výučby zredukoval na jednu štvrtinu.

Callanova metóda zaručuje každému poslucháčovi vynikajúce výsledky. Nezaberá priveľa času na domáce úlohy, je jednoduchá, zaujímavá a príjemná. Callanova metóda je určená pre každého bez rozdielu veku a úrovne anglického jazyka, bez ohľadu na to, aký je účel študovania jazyka. Takisto nezáleží na kultúrnom pozadí a vzdelaní uchádzača, keďže učenie nemá v počiatočných fázach akademický charakter. Výučba jazyka nie je typický vysokoškolský smer. Je to predmet vyžadujúci si zručnosť a preto ten, kto má väčšiu prax sa učí rýchlejšie. Možno ho prirovnať k písaniu na stroji. Čím častejšie píšete, tým zručnejším sa stávate. Čím častejšie ťukáte do kláves, tým ľahšie Vám to ide. Nakoniec začnete písať bez chýb a automaticky bez toho, aby ste museli rozmýšľať nad tým, kde sa to ktoré písmenko na klávesnici nachádza. Základom je teda sústavné a systematické opakovanie.

Callanova metóda je spracovaná tak, že poslucháč môže výučbu kedykoľvek zahájiť, alebo prerušiť, čo nemá negatívny vplyv na jeho pokroky. V praxi to znamená, že poslucháč môže začať s výučbou hocikedy v priebehu roka . Dôležitou vlastnosťou Callanovej metódy je, že každý poslucháč má na hodine rovnaký čas na hovorenie, čiže či ide o výrečného, alebo menej aktívneho poslucháča, každému je poskytnutý rovnaký čas a priestor.

Pred definitívnym zápisom ponúkajú školy Callana svojim kandidátom bezplatné hodiny, ako aj možnosť platby podľa výsledkov učenia sa. Čo to znamená v praxi? Každý poslucháč sa pred začiatkom štúdia zúčastní tzv. ukážkovej hodiny, kde je oboznámený so základnými princípmi Callanovej metódy. Zároveň je otestovaný kvalifikovaným lektorom a následne zaradený do kurzu. Navštevovať hodiny výučby začína bez uhradenia poplatkov za štúdium. Každému študentovi je poskytnutý jeden vyučovací týždeň zdarma na odskúšanie si a pochopenie metódy, keďže táto metóda môže, v počiatočnej fáze (väčšinou po prvej - druhej hodine) svojou odlišnosťou vyvolávať u študenta určité pochybnosti. K ich uhradeniu dochádza až vtedy, keď sa poslucháč rozhodne v štúdiu pokračovať. V opačnom prípade poslucháč za dané hodiny neplatí.

Callanova metóda je rozdelená do dvanástich etáp, ktoré sú obsiahnuté v šiestich knihách Callanovej metódy. Každá kniha má teda dve etapy, tzv. stages. Poslucháč píše test na konci každej, ktorý musí zvládnuť minimálne na 60%. Ak sa tak nestane, škola mu poskytuje ďalšie hodiny potrebné na úspešné zvládnutie testu úplne zdarma. Táto záruka je každému poslucháčovi poskytnutá písomne.

 

Viac a video ukážka

KURZY

Ponúkame dva balíky produktov: výučba v našej škole a vo firmách

ZÁKLADNÝ KURZ:

 • Pondelok-Streda
 • Utorok-Štvrtok

POLOINTENZÍVNY KURZ: Pondelok, Streda, Piatok
INTENZÍVNY KURZ: Pondelok, Utorok, Streda, Štvrtok, Piatok
FIREMNÉ KURZY na základe vzájomnej dohody s možnosťou výučby priamo u Vás.

Vyučovacia doba je 2 krát po 50 minút s 10 min. prestávkou.

Hodina sa skladá: 25min.konverzácia, 10min.čitanie, 5min.diktát, 10min.konverzácia.

Domáce úlohy sa nezadávajú, respektíve minimálne (čítanie prebratého učiva,počúvanie CD, sledovanie anglických programov)

PODSTATNOU VÝHODOU NAŠICH KURZOV JE , ŽE JE MOŽNÉ VÝUČBU ZAHÁJIŤ KEDYKOĽVEK V PRIEBEHU ROKA. NIE JE POTREBNÉ ČAKAŤ NA ZAČIATOK ĎALŠIEHO TRIMESTRA. LEKTORKA VÁS PRED ZARADENÍM DO URČITEJ ÚROVNE OTESTUJE ZDARMA.

 

CENNÍK

PRVÝ TÝŽDEŇ ZDARMA
Ak sa rozhodneš pokračovať až potom zaplatiš.

Cena 50 minútovej vyučovacej hodiny je len 3,15€ /95 Sk pri platbe minimálne na 12 týždňov. Ponúkame možnosť platiť aj na 4 týždne, kde cena jednej vyučovacej hodiny je 4,15€/125 Sk Výsledná cena záleží od Vás, podľa intenzity ktorú si zvolíte. Platba sa uskutočňuje minimálne na 4 týždne. Keďže Callanovou metódou sa učíte 4x rýchlejšie oproti tradičným metódam, Vaše náklady sa znižujú o 75% . Callanovou metódou šetríte Váš čas aj peniaze. Na medzinárodne uznávanú skúšku First Cambridge Certificate Vás pripravíme za cca 240 vyučovacích hodín , čo je za ¼ času v porovnaní s ostatnými školami používajúcimi iné metódy výučby.

 

Vyhľadávanie

Oficiálne stránky:
Vrútky
Martin
Turčianske Teplice
ZMOT

Infostránky
turieconline
mojmartin
turiec.net
teplican.sk
---------------------------------

Hlavní partneri
Na jeden klik

---------------------------

------------------------
-----------------------------
Pizza do domu
Kurzy ECB
1€ =1.088 USD
1€ =1.956 BGN
1€ =24.331 CZK
1€ =0.860 GBP
1€ =379.700 HUF
1€ =4.343 PLN
1€ =4.971 RON