Chata Kaška
Adresa:Jasenská dolina
Belá-Dulice, 038 11
Telefón:+421 43 42 977 17
+421 905 838 999
Fax:
Email:WWW:http://www.infoturiec.sk/kaska
                         

Radi by ste prežili dovolenku v prekrásnom horskom prostredí Veľkej Fatry v Jasenskej Dolineť Jasenská Dolina patrí medzi najznámejšie Veľko-Fatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec / 1381 m /. Ak áno, ponúkame Vám ubytovanie v chate Kaška priamo pod svahmi lyžiarskeho strediska, 15 km od mesta Martin. Chata má dve budovy.

V prvej budove je k dispozícii spoločenská miestnosť s kuchyňou na prípravu stravy, 3/3 posteľové izby so spoločným soc.zariadením ( prenajíma sa celý objekt).

V druhej budove ( turistickej ubytovni) je spoločenská miestnosť s TV , ubytovanie pre 40 osôb, 7/4 posteľových izieb ( na prízemí ), 2/2, 2 /4,  – posteľové izby na poschodí, spoločné sociálne zariadenia sa nachádzajú na chodbe prízemia. Chata je vhodná pre zimné i letné rekreácie a školy v prírode, lyžiarske kurzy. Stravovanie možno dohodnúť v Reštaurácii u Deda Lysca alebo v Chate Nezábudka ( 100 m od ubytovne )

Podmienky na lyžovanie pre náročných i začiatočníkov, zabezpečuje 6 lyžiarskych vlekov v dĺžke 150 – 700 m., sedačková lanovka, snowtubing, detské vleky s mechanickým zasnežovaním, večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskej výstroje. V prípade priaznivých snehových podmienok 2 upravované trate pre bežecké lyžovanie. V stredisku je k dispozícii detské ihrisko , v lete možnosť kúpania pre deti v bazénoch, nordicwalkingu , vychádzky po rozprávkovom chodníku, opekania, prechádzky prírodou, letné lyžovanie na tráve –pásové lyže, skikolá, cykloturistika,  kúpaliská v Martine, Mošovciach a termálne kúpalisko v Turčianských Tepliciach, skanzen, kultúrne pamiatky v Martine.