Chata Blekota

Prejsť na obsah

Chata Blekota
Nová moderná chata je situovaná v prírode Malej Fatry na Martinských holiach v stredisku Winter Park Martinky, vo vzdialenosti 10 km od mesta Martin v nadmorskej výške 1250 mnm.

V chate s rozlohou 170 m2 sa na prízemí nachádza vstupná hala s možnosťou uloženia búnd a topánok, samostatné wc, kúpeľňa s vaňou, chodba so zabudovanou veľkou šatníkovou skriňou, samostatná plne vybavená kuchyňa a jedáleň s krbom a obývacou miestnosťou s priamym vstupom na 23m2 terasu orientovanú na juh s výhľadom na les a okolitú prírodu. Poschodie tvoria 4 izby a wc s kúpeľňou so sprchovým kútom. Dve izby sú väčšie a vhodné pre 4 a viac člennú rodinu vzhľadom na možnosť 2x prístelku, po prípade umiestnenia detskej postieľky. V izbách sú k dispozícií periny a posteľné prádlo.
Objekt je vykurovaný peletkovou pecou s kondezačným kotlom. Prízemie a horná kúpeľňa majú podlahové vykurovanie čo zaručí príjemnú tepelnú pohodu počas celého dňa. Izby sú vykurované radiátormi s možnosťou temperovania. Každá izba má balkón. V teplejších mesiacoch oceníte inštalované sieťky proti hmyzu na oknách. Prácu v kuchyni Vám určite uľahčí zabudovaná umývačka riadu, chladnička s mrazničkou či mikrovlnná rúra. Milovníci dobrého obrazu a zvuku si prídu na svoje vďaka 4K LG tv a WiFi s optickým internetom.
Detičkám sú k dispozícií rôzne spoločenské hry, puzzle a detská ohrádka čo ocenia najmä rodičia. Svetlo sa v okolí chaty, v chodbe, na schodoch a v dolnom wc zapína automaticky pri pohybe.
Parkovanie je zabezpečené priamo pred chatou. Parkovisko je monitorované kamerovým systémom. Chata je k dispozícií po celý rok. Ubytovanie so psími miláčikmi bohužiaľ nie je povolené.

V prípade potreby je možné sa stravovať v celoročne otvorenej prevádzke vo vzdialenosti 400m od chaty. V blízkosti sa nachádzajú rôzne vleky a 6 sedačka, škola lyžovania, požičovňa lyží, po prípade vlek pre deti zdarma.
Chata Blekota je jasným favoritom pre tých, ktorí chcú využívať sneh až do jari, zdolať celodennú túru po hrebeni Malej Fatry, zberať lesné plody (čučoriedky, dubáky či bylinky), alebo si chcú len tak oddýchnuť s rodinou či priateľmi.

Návrat na obsah