Penzión Gitka

Prejsť na obsah

Penzión Gitka nájdete v severozápadnom kúte Turčianskej kotliny. Naši hostia môžu aktívne využiť možnosti, ktoré im ponúka okolie, alebo sa len tak pokochať fascinujúcou prírodou. Malá Fatra – pohorie na úpätí ktorého sa penzión Gitka nachádza, láka v lete turistov a cykloturistov. Prechod horami Vám môže spestriť výlet na starobylý hrad Strečno.

V zime sa okolité hole stávajú rajom lyžiarov a snowbordistov. K dispozícii sú Vám zjazdovky rôznych náročností ale aj jazda na snežnom skútri po bielych hrebeňoch s nádhernými výhľadmi. Blízko nás sú aj kúpelné mestečká Turčianske Teplice a Rajecké Teplice, ktoré sú ideálnymi miestami pre oddych a nenáročný relax. Vodné atrakcie ponúka nádrž Liptovská Mara alebo Aquapark Tatralandia situovaný východne od penziónu. Jachting, windsurfing, či rafting na rieke Váh, to sú aktivity, ktoré tu môžete vyskúšať.


Južne od penziónu Gitka leží mesto Martin, ktoré bolo a je srdcom slovenského národného a kultúrneho života. Okrem múzeí, národného cintorína a knižníc sa v Martine dá zaplávať na niektorom z kúpalísk alebo si zajazdiť na koni. Práve jazdectvo tu má dlhú tradíciu azda aj preto, že jazdec, Sv. Martin sa nachádza aj v mestskom erbe.

   

Návrat na obsah